Blog Yazılarımız

by

Etimesgut Araba Kiralama

Etimesgut araba kiralama olarak sizlere son model araçlar kiralamanın yanında üstün kalitede hizmet sunmayı hedeflemekteyiz. Ankara Eryaman ve Ankara Sincan ofisleriyle günümüz araç kiralama sektörünün temel gereksinimlerini en iyi şekilde tespit eden firmamız kurumsal şirket yapısı ile sizlere 7/24 kesintisiz bir araç kiralama hizmeti sunmaktadır. Sektöre ilk adımını Etimesgut araç kiralama merkez ofisi ile atan firmamız daha sonrasında Eryaman ve Sincan şubelerini faaliyete geçirerek araç kiralama sektöründe yükselen bir ivme kazanmıştır.

Etimesgut Araba Kiralama – Araba Kiralama Etimesgut

Etimesgut araç kiralama ayrıcalığı ile firmanıza son model araçlar kiralamaya hazır mısınız? İşinde uzman ekibi ve uzun yıllara dayanan geçmişi ile etimesgut filo kiralama ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üreten firmamız sektörün aranan markası haline gelmiştir.

Rakipsiz fiyatlar ve üstün hizmet kalitemiz ile sizlere en doğru hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sağlayan Etimesgut araç kiralama sizlere en iyi teklifi göndermeyi amaçlamaktadır.

Sayfamız üzerinde yer alan araçlarımız için teklif al butonuna tıklayarak kolayca teklif talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere en kısa sürede teklif sunacaktır. Sorunsuz, güvenilir ve profesyonel bir firma ile çalışmak istiyorsanız doğru adreste olduğunuza emin olabilirsiniz.

Etimesgut Araba Kiralama – Rent A Car Etimesgut

FİRMANIZA ÖZEL CAZİP FİYATLAR ETİMESGUT ARAÇ KİRALAMA’DA

Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sizlere teklif hazırlayan Etimesgut Araç Kiralama rakipsiz fiyatlarıyla vazgeçemeyeceğiniz adres olacak. İşletmenizin ihtiyaç duyduğu araç sayısını ve kiralamak istediğiniz aracın markasını bizlere ileterek en iyi teklifi alabilirsiniz.

Etimesgut operasyonel filo kiralama hizmetlerimizde sizlere esnek teklifler sunarak ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde karşılanmasını planlıyoruz. Geçmişten günümüze kadar yüzlerce firmaya araç filosu tahsis eden işletmemiz müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile uzun yıllar daha hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Sizlerde Etimesgut Araç Kiralama ayrıcalığı ile Etimesgut filo kiralama ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Araç filosu kiralamadan önce firmamızdan teklif almanızı öneriyoruz

by

Etimesgut Rent A Car

Etimesgut rent a car olarak dikkat ettiklerimiz.Oto kiralama hizmetlerinden son yıllarda fiyatlarındaki uygunluk nedeniyle yaygın şekilde faydalanmaya başladık. Özellikle başka bir şehre uçakla gitmemiz durumunda bu hizmetten yaygın şekilde faydalanıyoruz diyebiliriz. Tabi bunun yanı sıra kiralama seçeneklerinden tatile giderken, bir iş ortağımız şehir dışından geldiğinde veya aracımız arızalandığında da faydalanıyoruz. Bu yazımızda tüm bu seçenekleri açarak değerlendirmeye çalışacağız. Üstelik bu seçeneklerde araç kiralama firması seçerken dikkat edilmesi gerekenlere de bir miktar değineceğiz. Araç kiralayan firmalar içerisinde şüphesiz aramanız gereken özellikler var. Bu özellikler doğrudan otomobil kiralama nedeninizle de bağlantılı olabiliyor. Bu konuya da yeri geldiğinde değinmeye gayret göstereceğiz diyebiliriz.

İş Seyahatleri – Eryaman Rent A Car

İş seyahatleri otomobil kiralama hizmetlerinden en çok faydalandığımız seçenektir. Gerek bir şehirden başka bir şehre araç kiralayarak gitmek olsun, gerekse de bir şehre uçakla veya otobüsle gidip orada araç kiralamak olsun, iş seyahatleri en yaygın şekilde kiralama hizmetlerinden yararlandığımız seçenektir.

Etimesgut Araba Kiralama ve Etimesgut Rent A Car

Bu noktada eğer kişiler bir şehirden diğerine uçakla veya otobüsle gidiyorlarsa, kiralama firmasının transfer imkanlarından faydalanabilmektedir. En iyi araç kiralama firması size bu imkanı ücretsiz şekilde sağlayan firmadır. Transfer seçeneği, firmanın doğrudan havalimanında veya otobüs terminalinde size araç sağlaması hizmetidir. Bu sayede işlerinizi yapmak için çok hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Üstelik sırf kiralama firmasına ulaşmak için saatlerce toplu taşıma araçları ile yol almanıza da gerek kalmaz. Özellikle iş adamları için kaliteli araçlar bu seçenek ile oldukça cazip bir seçenektir diyebiliriz.

Etimesgut Kiralama – Etimesgut Rent A Car

Tatil İçin

Gerek tatil yerlerine giderken, gerekse de oraya gittiğimizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanabiliriz. Hem ailelerin hem de arkadaş gruplarının tatil yörelerine gitmek için araç kiralama seçeneklerinden faydalandıklarını görüyoruz. Bu noktada aileler ve arkadaş çevreleri bulundukları şehirden araç kiralarken mutlaka, firmanın yolları üzerinde başka bir yazıhanesi olup olmadığına dikkat etmelidirler.Ayrıca kiralanacak aracın hasarının olup olmadığı kontrol edilmelidir.Çünkü herhangi bir arıza veya kaza durumunda firma pratik bir şekilde kişilerin yanına ulaşarak sorunu çözmek için çalışır. Aksi takdirde tatilin kötü başlaması riski ile karşı karşıya kalırsınız.

Etimesgut rent a car tatil için araç kiralama seçeneği, özellikle tarihi ve turistik yerleri gezmek açısından avantajlıdır. En uygun araç kiralama firması ile anlaştıktan sonra aracınızı kiralar, yola düşer, konaklayacağınız yere ulaşır ve ardından çevre yöreleri rahatlıkla gezebilirsiniz. Eğer çok sayıda yeri gezip görmek istiyorsanız, bu durumda oto kiralama seçenekleri sizin için en iyi seçenektir diyebiliriz.

Arıza Durumunda – Etimesgut Rent A Car

Varsayalı ki, aracınız arızalandı ve işe gitmek için birden fazla toplu taşıma aracı kullanmanız gerekiyor. Öncelikle yılların alışkanlığı nedeniyle aracı bırakmak ve toplu taşıma araçlarını tercih etmek bir hayli zor. Buna ek olarak zaman açısından yaşayacağınız kayıp size maddi anlamda da olumsuz şekilde yansıyabilir. Bu noktada da en iyi seçeneğin bir binek araba kiralama firması tercih etmek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle fiyat olarak en uygun araç kiralama şirketleri ile çalışmanız size hem maddi olarak olumsuz yansımaz, hem de işlerinizden geride kalmazsınız. Üstelik otomobil sahibi olmak ve işe otomobil ile gitmek bir prestijdir. Aracınız 1-2 gün arızalandığında dahi bu prestiji kaybetme istemezsiniz. Kiralama seçeneklerinden faydalanırken mutlaka kiralamada, gün sayısının artışının birim fiyatları düşüreceğini unutmayın.

by

Etimesgut Araç Kiralama

Etimesgut Araç Kiralama haberine göre; kayıt dışı araç kiralama şirketleri açıksenet imzalatarak araç kiralayanlara beklenmedik büyük borçlar çıkartıp kredi kartı bilgilerini ele geçiriyorlar. İmzalatılan sözleşme ve seneti kontrol etmeyenlerin başı dertten kurtulmaz oldu.

Yasal araç kiralama şirketleri yerine gayri resmi şirketlerden araç kiralayanların başı büyük dertte. İmzalattıkları senet ve sözleşmelerle hem masrafları hem de olmadık borçları araç kiralayanlardan alan bu firmalar vatandaşların kredi kartı bilgilerini de kötüye kullanıyor. Araç kiraladıktan sonra büyük sorunlar yaşayanlar mağduriyetlerini Şikayetvar’a şöyle anlattılar:

Gayri Resmi Firmalara Dikkat – Etimesgut Araç Kiralama

“Gayri resmi etimesgut oto kiralama işi yapanlar işi tefeciliğe dökmüş. Kaskosuz şahsi kullanımlı kaskolu araçları açık senet imza şartıyla kiraya veriyorlar. Araca bir şey olduğunda aracın serviste yattığı gün ücreti ve hasar ücreti bire bir kiralayandan tahsil ediliyor. Sadece bununla da kalmıyor ellerindeki açık senetlerle olmadık borçlar çıkarıp rahat bırakmıyorlar.”

“Nasıl Güveneceğim?” – Etimesgut Araç Kiralama – Etimesgut Oto Kiralama

“Tatile gitmek için araç kiralayan bir yere gittim ve önüme açık senet koydular. Normal sözleşme istediğimde ‘Sana nasıl güveneceğim’ diye yanıt verdi. Birde kredi kartı bilgilerimi almak istedi. Peki ben size nasıl güveneceğim. Araç kiralamada böyle bir uygulama var da ben mi bilmiyorum?”

“Kaza Sonrası Fazladan Ücret Aldılar” – Etimesgut Araç Kiralama

“Aracımdaki arıza nedeni ile servise verdim. Aracın 1 hafta serviste kalacağını öğrenince araç kiralamak istedim. Araç kiralarken açık senet imzalattılar. Aracı aldıktan 2 saat sonra araç park halindeyken birisi gelip araca vurdu ve hasar verdi. Araç kiraladığım firmayı aradım. Bana aracı kendi tamircilerine götüreceklerini ve o günlerin parasını da benden alacaklarını söylediler. Aldıkları miktar bununla kalmadı. Ellerindeki senet ile benden hem aracın masraflarını hem de aracın yatma bedelini kat kat fazla tahsil ettiler.”

Etimesgut Araç Kiralama – Etimesgut Oto Kiralama

Etimesgut Araç Kiralama
Etimesgut oto kiralamak o kadar kolay ve bir o kadar da pratiktir. Güneydoğunun en önemli havalimanlarından olan uluslararası Ankara Havalimanında dakikalar içerisinde aracınız teslim alır, bir tarafta ayaş, bir tarafta kayaş,bir tarafta ise etimesgut ile tarih kokan şehirlerin ortasında Medeniyetin aynası olan bir şehirdir. Türkiyenin en önemli OSB’ den biri olan Sincan organize sanayi bölgenin ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

by

Etimesgut Oto Kiralama

Etimesgut oto kiralama hizmeti ile saatlik, günlük, haftalık veya aylık etimesgut rent a car imkanından yararlanabilirsiniz. Uygun fiyat ve cazip koşullarla rent a car hizmeti veren firmamız Ankara civarında güvenilir ve kolay araç kiralamanızı sağlar. Etimesgut Araç kiralama fiyatlarını kıyaslayarak firmamızdan ucuz oto kiralayabilirsiniz. Uygun fiyatlara, kolay araç kiralamanın güvenli adresindesiniz.

Araç kiralama seçenekleriyle Etimesgut’da uygun fiyatlı araç kiralayabilirsiniz. En uygun, esnek ve yakın mesafeden araç kiralama fırsatını bulabileceksiniz. Günlük, haftalık, aylık farklı sürelerle araç kiralama talebini en uygun fiyatlarla yakalayabilirsiniz. Etimesgut Oto Kiralama için en uygun fiyat garantisini burada bulabilirsin.

%100 Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Güler yüzlü, tecrübeli personeli ile en uygun fiyatlarla etimesgut rent a car firmaları arasından son model, değişik markalarda araç markalarını Ankara’da sizlerin hizmetine sunmaktadır. Her müşterisine birebir hizmet anlayışını ilke edinen ve bunu uygulayan; her müşterilerine daha kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla vermeye devam etmektedir.

Etimesgut Tarihçesi – Etimesgut Oto Kiralama

İlkçağlardan itibaren bir yerleşim yeri olduğu anlaşılan Etimesgut bulunan tarihi kalıntı ve belgelerden anlaşıldığına göre Hititlerin, Friglerin, Romalıların, Bizanslıların, Selçukluların ve Osmanlıların egemenliği altında kalmıştır. Tarihi kaynaklarda Etimesgut değişik adlar almıştır. Amaksyz, Amaksis, Amaksuz, Akmasuz, Ahi Mesud, Etimesud ve Etimesgut olarak en son halini almıştır. Etimesgut’un tarihine ışık tutan en önemli kaynaklar arasında burada çıkan tarihi eserler önemli bir yer tutar.

Etimesgut Rent A Car – Etimesgut Araba Kiralama

Etimesgut’da bulunan Arslan kabartmasına Etilerle Frigyalılar arasındaki geçit çağı eseri olarak bakılmaktadır. Ernest Mamboury “Guide Touristique” adlı kitabında Etimesgut’un bulunduğu yerin hangi uygarlıkların etkisi altında kaldığını bulunan tarihi eserlerden yararlanarak şu şekilde açıklamaktadır:

Etimesgut Araç Kiralama – Etimesgut Oto Kiralama

“İstasyonun yanında aşağıya doğru ine yolun sağında yaklaşık 10 m. yüksekliğinde 120 m’ye 80 m. ebadında kuzeyden güneye doğru yönelmiş biraz elipsi andıran bir tepecik dikkati çeker. Bu sırasıyla Friglerin, Romalıların, Bizanslıların ve Müslümanların yerleşim yeri olarak kullandığı eski bir yerleşim yeri ya da höyüktür. 1928’de buraya ilk gidişimiz özellikle burada bulunan ve çevresinde çeşitli kalıntıların olduğu muhteşem bir aslan heykelini görmek içindi. Bu heykel diğer kalıntılarla çevrilmişti. Kalıntılar arasında oymalı Roma sütun başlığı Lidya dönemine ait bir lahit parçası, Selçuklu dönemine ait sarkıt tavan kalıntıları, Osmanlılara ait nargileler ve içi kızıl ya da kahverengi kızıl sırlı kırmızı kahverengi ve siyah renkli Hitit ve Frig dönemine ait çömlek kalıntıları bulunmaktaydı. Talebimiz üzerine Müzeler Müdürlüğü’nce kaldırılan aslan heykeli “Auguste Mabedi”nin bulunduğu Hitit Müzesi’ndedir.

Etimesgut Rent A Car – Etimesgut Oto Kiralama – 0312 280 00 31

Ülkede çokça bulunan bazalt taşı üzerine biraz rölyefle yontulmuş 2m.x 0,95 m x 0,35 m boyutlarındaki ve üst yüzeyinde derince dört delik olan aslan, sağa doğru gidiyor şekilde yontulmuştur. Aslanın soylu ve sakin bir yürüyüş şekli var; kuyruğu sırtına doğru kalkık, ağız açık büyük ve düzgün bir kafası var. Bilhassa arka ayaklarının kasları olmak üzere yapılı ve belirgin kasları kendine büyük bir güveni gösteriyor. Ve Asur eserlerini hatırlatıyor. Önemli bir eski yerleşim merkezi ya da oturduğu yeri dekore ettirme imkânına sahip bir prensin sarayına tanıklık ediyoruz. Toprağa gömülmüş başka kalıntıların varlığını da göz ardı etmemek gerekir. Bu kalıntı her durumda bölgenin Hitit döneminde iskâna açık bir yer olduğunun tartışılmaz bir kanıtıdır” (Mamboury, 1933).

Etimesgut’un bugünkü yeri Hititler döneminde “Amaksis” olarak adlandırılmıştır. “Kiepert” çizmiş olduğu haritada Etimesgut’un bulunduğu yeri “Amaksyz” olarak belirtmektedir. Osmanlılar ise bu yeri “Akmasus” olarak anmışlardır (Gülekli,1948).

Etimesgut Araba Kiralama – 0546 505 65 57

Orman fidanlığında bulunan kuş başlı, arslan vücutlu ve kanatlı kabartma ile Boğa kabartmasına, Etilerin (Hititlerin) son devirlerinin eserleri olarak bakılmaktadır.

Etimesgut ile ilgili bilgilere ulaşılan diğer önemli bir kaynak ise Osmanlı arşivleridir. Burada yapılan incelemelerle dönemin muhasebe defterleri kayıtlarında bu yerin Ahi Mesud olarak geçtiği ortaya konulmaktadır (Tekin, 1998).

Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait 1530 tarihli Anadolu Muhasebe Defterinde Etimesgut’dan şöyle bahsedilmektedir:
“Melike Hatun Vakfı, Ankara kazasında bulunan vakıflar arasında olup, İnebey Hamamından hissesine düşen 17 akçeden dördünü Melike Hatun Mescidine, ikisini Seyyid Sinan’a, ikisini Seyyid Mahmut’a ve iki akçesini de kalede oturan kale imamına tahsis etmiştir. Bağlıca köyünü de kapsayan 1574 ‘akçe’lik gelirin dörtte üçü Ahimesut zaviyesine, kalan dörtte biri de Ahi Şemseddin Zaviyesine gitmekte idi. 1530 yılında Ahimesut’da: 9 hane, 1 imam, 2 bekâr vergi mükellefi, bir de zaviyedar vardı.

Etimesgut Baglıca Merkez Oto Kiralama – Etimesgut Merkez Araç Kiralama

“Ayrıca, hicri 1260 tarihli Ankara Temettuat Defteri’nde yer alan Ahimesut köyünün bazı sakinlerinin işledikleri topraklardan elde ettikleri gelirde Hacı Bayram Veli’nin de hissesinin olduğunun belirtilmesi Etimesgut ‘un Selçuklu ve Osmanlı döneminde de vakfa tahsis edilmiş pek çok gelirinin olduğunu kanıtlamaktadır.”

Yine Osmanlı arşivlerinde bulunan 1840 tarihli Ankara Temettuat Defteri’nde Etimesgut şu şekilde anılmaktadır: “Ankara eyaletinin Zir kazasına bağlı Ahi Mes’ud köyü birinci muhtarının 580 akçe gelirinin olduğu, bunun yarısının Ankara’da Hacı Bayram Veli Efendinin hissesi olduğu belirtilmektedir.”

Elde edilen bilgiler Etimesgut’un bir vakıf arazisi olduğunu, tarımsal faaliyetlerin yapıldığını göstermektedir. Ayrıca Aktüre’nin verdiği bilgilerden hareketle bu bölgede tiftik keçisi yetiştiriciliği yapıldığı sonucunu çıkarabiliriz. “Zir” kazasında bulunan tiftik keçisi yünü işleme tezgâhlarının ham maddesi çevrede bulunan köylerde yetiştirilen keçilerden sağlanıyordu. Başka bir yerde bu kalitede ve bu parlaklıkta yün elde edilememesi bu bölgede yetişen otlarla açıklanmaktadır (Aktüre, 1984).

Etimesgut Car Rental – Etimesgut Oto Kiralama

Kayıtlarda bahsi geçen Ahi Mesud’un kim olduğuna ilişkin yazılı kaynaklara ulaşamadık. Bu yere ismini veren Ahi Mesud’un Osmanlı arşivlerinde verilen bilgilere göre ahilik teşkilatı üyesi olduğu anlaşılmaktadır. Osmanlı arşivlerinden elde edilen ve Ankara tren yolunun güzergâhının belirtildiği aşağıdaki haritalarda Etimesgut “Amaksyz” olarak geçmektedir.
Ankara’nın idari sınırları 1927 yılında tekrar belirlenmiştir. 1932 yılma gelindiğinde ise Etimesgut merkeze bağlı bir nahiyedir. Tarihi kaynaklarda “Amaksyz”, “Amaksus” ve “Akmasız” olarak adlandırılan Etimesgut uzun bir tarih boyunca Ahi Mesud olarak adlandırılmıştır (Gülekli, 1948).

İncelemelerimiz sonucunda haritalarda gösterilen “Amaksus” veya “Akmasız” adlarının Ahi Mesud ve günümüzde adlandırılışı ile Etimesgut’un çok yakınlarında başka bir yeri ifade ettiğini anlıyoruz.

Etimesgut açısından Ankara’nın Milli Mücadele’nin merkezi olması ve ardından yeni devletin başkenti olması büyük önem taşır. Cumhuriyet’le birlikte “muasır medeniyet” seviyesine ulaşma çalışmaları kapsamında örnek köy kurulması kararı Etimesgut’u tarih sahnesine çıkartmıştır.

Oto Kiralama Etimesgut – Araç Kiralama Etimesgut

Ahimesud’da örnek bir köy kurulması kararı 16 Mayıs 1928 tarih ve 6639 sayılı kararnameyle alınmıştır. Yapılan araştırmanın ardından hazırlanan rapor doğrultusunda Bakanlar Kurulu örnek köy kurulması kararını vermiştir. Etimesgut bu kapsamda örnek bir köy olarak kurulmuş ve buranın yeni devletin diğer alanlarına da örneklik yapması amaçlanmıştır.

Günümüzde Etimesgut ilçesi başkent Ankara’nın batısında toplam 10300 hektar yüzölçümüne sahip bir ilçedir. Batısını Sincan kuzey, güney ve doğusunu Yenimahalle ilçesi çevreler. Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biri olan Etimesgut dört bir yandan önemli devlet yollan ile çevrelenmiştir.

Etimesgut tarihi İpek yolu üzerinde kurulmuştur. Bugün de Ankara-İstanbul demiryolu, Ankara-Ayaş ve Ankara-İstanbul karayolu Etimesgut’dan geçmektedir. Ayrıca Ankara-Eskişehir karayolu ilçenin güney sınırını teşkil etmektedir. Ankara çevre yolunun büyük bir bölümü Etimesgut sınırları içindedir.

Ayrıca Etimesgut’u doğu batı yönünde bir baştan bir başa aşıp giden banliyö trenlerinin de Etimesgut ulaşımına önemli bir katkısı vardır. Askeri havaalanı, Türk Kuşu tesisleri ve Kara Havacılık tesisleri de ilçe sınırlan içerisindedir.

Car Rental Etimesgut – etimesgut oto kiralama

Etimesgut ilçesi doğudan batıya doğru eğimi azalan çanak şeklinde bir oluk vadi görünümündedir. Vadinin tabanına oturmuş Ankara Çayı’na dik tepe aralarından uzanan yan vadilerle bütünleşen Ankara ovası yer alır.

Etimesgut’u doğudan batıya yüzde üç eğim ile geçen Ankara çayı, Çubuk, İncesu ve Hatip çaylarınım birleşmesiyle oluşmuştur. Ankara çayı Akıncı ovasından gelen Ova Çayını (Zir Çayı) aldıktan sonra Malı köyde Haymana suyunu da alarak Sakarya ırmağı ile birleşir. Uzunluğu 140 km. olan ırmak üzerinde Çubuk 1, Çubuk 2, Kurtboğazı, Bayındır ve Kusunlar barajları kurulmuştur. Ankara çayının Etimesgut sınırları içinde kolu ve barajı yoktur.

Etimesgut 1968 yılına kadar nahiye merkezi olarak kalmış, çevresindeki 18 köy Etimesgut nahiyesine bağlanmıştı. 1968 yılında nahiyelik kaldırılarak “İstasyon Mahallesi” adıyla Yenimahalle ilçesine bağlanmıştır.

20 Mayıs 1990 tarihi itibariyle ilçe statüsü kazanmıştır. 19 Ağustos 1990 tarihinde ise ilk belediye seçimi yapılarak Etimesgut Belediyesi kurulmuştur.

  Etimesgut oto kiralama olarak ANKARA'nın etimesgut ilçesinde araç kiralama hizmeti yanı sıra filo kiralama hizmetide sunuyoruz. Bu bölgedeki en fazla araç sayısına sahip olan etimesgut oto kiralama firması gün geçtikçe en yeni model araçlar ile filosunu güçlendirmeye devam etmektedir.

  Adres:

  Altay Mah. Orhan Bey Cad. Galeria Avm No 3/15 Eryaman

  Telefon

  +90 312 280 00 31

  E-Mail

  info@acarpremium.com